.
Sosyal Medya Fırsatları Blogu. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Search

28 Şubat 2012 Salı

Twitter'dan Nefret Ettiren Tipler

Twitter hepimizin hayatını kolaylaştıran, istediğimiz her şeyden anında haber alabileceğimiz bir sosyal ortam. Ama bazıları onu öyle tuhaf kullanıyor ki, anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geliyor. Hatta bazen, bazı arkadaşlarımızı bile takip etmeyesimiz geliyor ama ayıp olacak diye silemiyoruz... Gün içinde baktıkça sinirimiz bozuluyor. İşte sinirimizi bozan, biraz da twitter görgüsünden nasibini alamamış tiplerden seçmeler...
1- Keyif manyakları; Nereye gitseler bir şeylerin keyfini sürdüklerini iddia eden ve nedense bu keyfi yaşamak yerine anında paylaşma gereği duyan zihniyet!
2- Twitter'ı sohbet ortamı sananlar; Bir bakmışsınız birileri sohbet halinde. Onlarca tweet atılmış arkadaşlar arasında. O da nesi? Twitter sohbet alanıydı da, biz mi bilemedik?
3- Dikkat çekmeye çalışanlar; Durduk yere, kel alaka bir tweet'le bizi şoka sürükleyenler yani... Sormadığımız bir sorunun cevabı, anlamadığımız bir durum karmaşası... Belli ki herkes ona baksın istiyor burada bile. Yazık!
4- Herkese saldıranlar; Sinir küpü bu tiplemeler, twitter'a da zaten sinirlenmek için girerler. Tek zeki onlardır, herkes aptaldır! Bu da ayrı bir tuhaflık...
5- Çok bilmişler; Aman yarabbi, en fenası. Ne kadar bilgili olduğunu ispatlamak için harika bir fırsattır twitter. O kadar bilgili ve görgülüdür ki, tüm takipçileri ondan faydalanmalıdır.
6- Takipçi sayanlar; Buyrun bir manyak tiplemesi daha. Artan takipçileri mutluluk, azalanlar depresyon kaynağıdır... başka sığınacağı bir dalı yoktur çünkü.
7- Çok çalıştıklarını ispatlamaya çalışanlar; Of en çok onlar çalışır, en çok onlar yorulur! Yazıktır onlara. Toplantıdan toplantıya koşarlar, nefes bile alamazlar. Ama ne hikmetse, her adımlarını tweet atacak vakitleri vardır. Kim ki çok çalışıyorum der sürekli, bilin ki bir halt yapmıyordur!
8- Yemek fotosu çekenler; Favorilerimizden! Özellikle gittiği şık bir restorandaki veya yapıp beğendiği bir yemeğin fotosunu çeker ve hemen paylaşır. Yorumları bekler. Yorum aldıkça coşar, coştukça yenisini yapar! Bu böyle sürer gider...

0 yorum

Blog Listem